Biblia a homoseksualność

Biblia a homoseksualność

Fragmenty biblijne usprawiedliwiające homofobię zostały żałośnie „błędnie zinterpretowane”. „Jest to ostatni gwóźdź do trumny biblijnych i innych argumentów usprawiedliwiających homofobię”

Przełomowe badanie teologiczne wykazało, że twierdzenia, że ​​Biblia potępia związki osób tej samej płci, są oparte na błędnych interpretacjach i błędnych tłumaczeniach.

W raporcie zatytułowanym „Chrześcijańskie zastrzeżenia wobec związków osób tej samej płci: ocena akademicka” 20 biblistów, teologów, etyków, biologów ewolucyjnych i socjologów zebrało się, aby obalić podstawy, na których Kościół katolicki zbudował swoje stanowisko anty-LGBT +.

80-stronicowe badanie, które zostało przeprowadzone przez Wijngaards Institute for Catholic Research, powinno „posłużyć jako ostatni gwóźdź do trumny biblijnych i innych argumentów usprawiedliwiających homofobię”, podano w komunikacie prasowym.

W raporcie stwierdzono, że fragmenty Księgi Kapłańskiej, często cytowane jako najbardziej wyraźne potępienie homoseksualizmu, zostały w rzeczywistości błędnie przetłumaczone. W rzeczywistości te fragmenty potępiają tylko kazirodztwo i cudzołóstwo między mężczyznami, podczas gdy nie ma żadnej wzmianki o związkach seksualnych między kobietami, jak stwierdzono w badaniu. Zakaz kazirodztwa i cudzołóstwa między mężczyznami sugeruje, że związki osób tej samej płci „poza kategorią zakazaną” były w rzeczywistości uważane za dopuszczalne. Uczeni odkryli, że „dobrowolne i wierne” związki osób tej samej płci nie są nigdzie potępiane w Biblii, a nauki przyrodnicze stanowczo potwierdzają, że homoseksualizm jest „naturalną odmianą w zakresie ludzkiej seksualności”.

Przedstawiając swoje ustalenia, uczeni wezwali papieża Franciszka i Watykan do podjęcia pilnych działań w celu zmiany nauczania kościoła na temat związków osób tej samej płci.